KRS: 0000298436
cel szczegółowy:
Karolina Buczma
nr konta:
86 1090 2040 0000 0001 1113 9744
tytuł wpłaty: Karolina Buczma

Rak wspak

Rak wspak to Kar, a Kar to początek od Karolina

88% belgijskiej Dolfiny z Almy

Śmierdzę obcym poczuciem niedowiary, jak kulka z powierzchni pochyłej, z powierzchni pochyłej. Powierzchni pochyłej obszary bezruchu, to mylne wrażenie bezruchu. Ciągle potykam się o coraz większe w oczach rosnące, wszystko przeistacza się w głębi codzienności, prowizoryczna zaczyna się stawać rzeczywistość drugiego piętra. Na schodach nieudaczne szaleństwo, niewypowiedziany żal, poczuć słodycz odchodzącej złości, w ustach jeszcze tyle łez. Mam śmiech nieznajomy, ukrywa się, nie wiem czego taki rzadki, uśmiechnięty cień smutku. Wzrok pędzi i nagle urywa blask, w źrenicy tańczy marzenie. Przystanie bez potu, doliny Waszego mną zmęczenia, albo wyobrażenia o nim. Chce być sobą.

Podnoszę ręce do tych drutów, rysunków, gotowania, porządków, książek, ozdabiam ściany naszego mieszkania Tadek, pochłaniam iluzję obojętności na to co jest, siedząc. A jedyną rzeczywistość jaką dziś znajduję to dać siebie Gustawowi, i Tobie Tadek, nie wyprzedzać faktu, nie chcieć wychować Syna na zapas, złapać to Tu, TU. A ja wciąż chwilę do przodu, zamyślona, zmyślona. Chcę jeszcze tyle zrobić, w notatkach odhaczam. Bez pośpiechu skupiona w czasie, odrywam się od tego TU. Tworzę przestrzeń bezpieczną dla czasu, zaglądam sobie w bezczas. Znikam bardziej w działanie, planowanie. Uważnie przyglądam się chwilom, tak, tak ale zbyt pochłania mnie sam plan, nie odpręża mnie realizacja. Tak, tak coś takiego, sama chwila tworzenia jest za bardzo stłamszona wizją odhaczenia. Konstrukcja zbyt płytka, chcę mieć radość z TU. Zaczęło mi się wydawać że nie zdążę.

Siedze na kanapie Andy Horace mną buja. Czuję się dobrze, to dobra chwila, schodzę w tym tańcu z tych swoich podniosłych tonów, bo jak tańczę to Tu!!!! Zawsze tak było. Mogę tańczyć nawet jednym palcem, ale najbardziej lubiłam się rozpędzić w tańcu i wyginać, tworzyć ruch.

http://grooveshark.com/#!/search/song?q=Horace+Andy+%2F+Ashley+Beedle+Seek+It
Seek It by Horace Andy / Ashley Beedle on Grooveshark

Podobają mi się wygooglowane parametry opisujące ruch :
przemieszczenie (zmiana położenia) –różnica między położeniem końcowym a początkowym,
tor – linia, po której porusza się ciało: w ruchu prostoliniowym torem jest linia prosta, w ruchu krzywoliniowym torem jest linia krzywa,
droga – długość odcinka toru,
czas – różnica między chwilą końcową a początkową ruchu.
Ruch, jest dużo definicji w PWN, wybieram na te chwilę: ruch lokomocyjny organizmów: czynna zmiana miejsca dokonywana przez organizm w wyniku różnych procesów.
Może nie poddaję się teraz lokomocji, ani nie zmieniam miejsca, ale kończyny falują mi i wybijam wewnętrznie ruch na wersalce. W mózgu brak mapy chwili, tylko ruch.

Ostatnio ogarnia muzyka, Syn się rozśpiewał, poranki w kinie Helios nowe horyzonty z muzyka na żywo, podczas wrocławskiego jazztopada. http://www.kinonh.pl/ Nawet mamy zdjęcie, Syn leżący na podłodze odwrócił głowę, ale kuzyn Franek patrzy i ukochana kuzynka na skraju zdjęcia. Skąd to zdjęcie Tadek? Piątek już się skończył, chłopaki śpią, ja owiana chyba weną przeciwbólowego tramalu po dzisiejszej radioterapaii, kończę i idę w sobotę pospać. jutro drugie świecenie na L5.

16c komentarze/y do 88% belgijskiej Dolfiny z Almy

 • ~M.C.

  Dzień dobry Pani Karolino. Dziś rano piję z Panią kawę Inkę. Wieczorem napijemy się gorącej czekolady ( razem myślammi ). Czeka mnie ciężki dzień, ale myślami będę z Panią.

 • ~Tito

  Ja nieustannie łapię się na tym, że omijam tu i teraz, ciągle wybiegając do przodu. Często w poważnych sprawach, ale o ile częściej w rzeczach błahych. A Tu i Teraz jest najważniejsze, decyduje o jakości życia. Może to przez bycie mamami – wybiegamy myślami, planujemy obiady,zestaw syropów jeśli kaszel nie przejdzie. Mama myśli na zapas, a przecież dziecko zawsze chce być z nią Tu i Teraz. Po prostu bądź. Przytulam Cię mocno.

 • ~Jolanta Kisiel

  Karolinko, jestem z Tobą myślami „tu i teraz”-rano, w drodze do pracy, z pracy, na spacerze z psem, wieczorem. Nie wybiegam myślą do przodu, cieszę się każdym napisanym przez Ciebie słowem radosnym czy smutnym. Cieszę się, że jesteś z nami i że mogłam Cię poznać, Twoją wspaniałą osobowość, wrażliwość, sposób widzenia rzeczywistości. Żałuję, że moje myśli nie mają zdolności sprawczej, bo wszystko byłoby prostsze.

 • ~Marta

  Nigdy nie pisałam, ale zaglądam codziennie. Myślę, że wiele jest takich osób jak ja. Osób, które czytają i wierzą z całych sił, że Tobie Karolino uda się cofnąć raka. Trzymaj się ciepło. Ja trzymam kciuki.

 • ~inżynier

  zdjęcie z fejsbuka. wszystko na świecie pochodzi z fejsbuka.

  http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151077015482854.414596.156477197853&type=1

  znajdź mnie na zdjęciu numer w kolejce i oblicz moje szanse na bilet. a udało się!

 • ~M.C.

  Już jestem. Już zrobiłam dla nas gorącą czekoladę, której dawno nie piłam. Jak miło jest spędzić z Panią wieczór.

 • ~Świdniczanie

  Wszystko w taki plastyczny sposób opisujesz, aż czuję że widzę to na własne oczy.
  Trzymamy kciuki za Ciebie mocno,Weronika,ciocia Ania,, wuja Lutek i ostatnio Maniek.

 • ~Jelenik

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yjbpwlqp5Qw…..
  dla Ciebie,dla Was…zamknij oczy Karolinko….
  ,Jestem bardzo.Bardzo przy Was.

 • ~ana

  piękny kawałek , siedzę ze słuchawkami na uszach i przepełnia mnie muzyka, widzę Ciebie Karolciu

 • ~M.C

  Wchodzę i wychodzę.Czekam na kilka słów od Pani. Znów zrobiłam dla Pani gorącą czekoladę i czekam.

 • ~Joanna

  Karolino, jestem, Ty też jesteś- w moich myślach i modlitwach. Aż nierealne, że zupełnie obca osoba może tak zaprzątnąć czyjeś myśli. Dobre myśli. Twój blog jest w zakładkach i nie ma dnia żebym nie zajrzała. Cieszę się, że w tak ogromnej blogosferze znalazłam Ciebie. Trzymam kciuki, komu ma się udać jak nie Tobie.
  Joanna J.

 • A słowa, które układasz są dla mnie ucztą literacką. Pięknie piszesz.
  Trzymaj się Dziewczyno.
  Mocno dopinguję :)
  R.

 • ~Maria K

  Przeszłość jest historią, przyszłość tajemnicą a teraźniejszość darem. Ważne jest TU i TERAZ ze swoim zapleczem. Pozdrawiam i przytulam….

 • ~Basia

  Ja też wchodzę codziennie, czytam, dopinguję i myślę o Pani.Stan ten trwa, od kiedy Dziadek H. nam o Pani powiedział ( jesteśmy z tej samej branży) Przesyłam dobre fluidy, pamięć i modlitwę.
  Wiele się od Pani nauczyłam. Wrażliwości i ciepła i pokory …

Odpowiedz

  

  

  

Możesz użyć tych znaczników HTML

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>